16.12.2017 г.

Дата: 20 декабря 2017 в 19:48, Обновлено 28 декабря 2017 в 15:54

"Рождественские встречи" в 7 "Б" классе

В предверии рождественских праздников 16 декабря в 7 "Б" классе состоялось совместно с родителями  КТД "Рождественские встречи".

Вігілійнае спатканне ў 3 «А» класе

У  суботу, 16 снежня, у  3 «А» класе адбылося вігілійнае спатканне, на якое прыйшлi бацькі, сёстры і браты вучняў. Спатканнi ўвайшлi ўжо ў традыцыю.

Пасля прагляду  цікавых яселак, падрыхтаваных вучнямі, было дзяленне аплаткам, складанне ўзаемных пажаданняў i супольнае спатканне пры вігілійным стале.

Шчыры абмен святочнымі пажаданнямі, злучаны з жэстам ламання аплатка, які сімвалізуе жаданне і гатоўнасць дзяліцца з чалавекам самым важным, пераклікаецца са словамі: чалавек не можа ўпоўні рэалізавацца іначай, чым толькі даючы ў дар сябе самога..

Урачыстасць Божага Нараджэння папярэджвае Адвэнт, галоўнай рысай якога з’яўляецца радаснае чаканне. У сваім жыцці кожны з нас павінен звярнуць увагу на тое, што хрысціянскае чаканне павінна адзначацца руплівай актыўнасцю, здольнай ператвараць жыццё ў няспыннае шуканне Езуса Хрыста...Хай супакой нашага Збаўцы атуляe кожную сям’ю. Няхай Нованароджаны Адкупіцель умацоўвае нашу  веру і надзею.

«Путешествие  в город Здоровья»

В рамках шестого школьного дня  состоялось мероприятие «Путешествие  в город Здоровья», которое  было нацелено на пропаганду здорового образа жизни. Учащиеся разгадывали кроссворды,  отвечали на вопросы викторины, строили рассуждения на тему «Вредные привычки».